Oferta

  1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Każdy pojazd zarejestrowany na terenie Polski, zgodnie z ustawą z dnia 22.05.2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Obowiązek wykupienia ubezpieczenia spoczywa na właścicielu pojazdu.
Oprócz ubezpieczenia obowiązkowego, posiadacz pojazdu może też zadbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów czy zabezpieczyć się przed kradzieżą, uzupełniając polisę o ubezpieczenia dobrowolne NNW, Assistance, Autocasco itd. Ubezpieczenia te mogą się różnić od siebie zakresem i ceną. Dlatego przed ubezpieczeniem swojego samochodu warto zastanowić się, jaki wariant ubezpieczenia wybrać, żeby zapewnić sobie i swoim bliskim optymalną ochronę.

Ubezpieczenie OC

Jest to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obowiązek ubezpieczeniowy oraz zakres i zasady ubezpieczenia reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych.
Ubezpieczenie OC samochodu chroni właściciela pojazdu przed skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim w ruchu drogowym i jego warunki i zakres nie mogą się różnić w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które je oferuje. Wysokość sumy gwarancyjnej nie może być niższa niż: 5 210 000 € w przypadku szkód na osobie w odniesieniu do jednego zdarzenia oraz 1 050 000 € w przypadku szkód w mieniu w odniesieniu do jednego zdarzenia.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Autocasco jest to ubezpieczenie dobrowolne, które chroni ubezpieczony pojazd. Najpopularniejsze warianty zapewniają odszkodowanie/naprawę w przypadku takich zdarzeń jak: kradzież pojazdu, uszkodzenia spowodowane działaniem żywiołów (grad czy wichury) czy zwierząt, uszkodzenia spowodowane z winy właściciela pojazdu lub te, gdzie utrudnione jest odnalezienie sprawcy (jak np. szkody parkingowe).
Ubezpieczenie Autocasco ma różne warianty, możliwe są naprawy bezgotówkowe lub wypłaty odszkodowań, wyceny napraw mogą się odbywać na różnych zasadach. Różnorodność oferowanych wariantów, pozwala dopasować warunki ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to ubezpieczenie dobrowolne, w którym ochroną objęte są życie/zdrowie Kierowcy, lub Kierowcy i jego pasażerów. W zależności od wybranego wariantu NNW i Ubezpieczyciela, ochroną objęte mogą być skutki następstw nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych, śmierć ubezpieczonego, a także koszty leczenia szpitalnego.
Przy wyborze ubezpieczenia NNW należy porównywać nie tylko cenę, ale także zakres oferowanych świadczeń oraz wykluczenia odpowiedzialności wynikające z ogólnych warunków ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance jest to ubezpieczenie dobrowolne, dzięki któremu Kierowca otrzyma pomoc w razie wypadku lub wypadku i awarii pojazdu. Zakres każdego Assistance jest inny, a jeden Ubezpieczyciel potrafi oferować nawet 4 warianty tego ubezpieczenia.
Porównując dostępne na rynku oferty, należy zwrócić szczególną uwagę na zakres proponowanych usług (np. holowania) zarówno w kwestii kwot jak i kilometrów. Osoby podróżujące za granicę powinny ponadto zwrócić uwagę na zakres terytorialny ubezpieczenia.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia majątkowe dotyczą mienia lub odpowiedzialności cywilnej. Większość ubezpieczeń nieruchomości jest dobrowolna i pozwala objąć ochroną przed zdarzeniami losowymi, awarią czy wandalizmem zarówno nieruchomość jak i jej wyposażenie. Obligatoryjne jest tylko tzw. ubezpieczenie pod kredyt, wymagane przez banki udzielające kredytu na zakup nieruchomości.
Ubezpieczenia nieruchomości można rozszerzyć o ubezpieczenie Assistance, które zapewnia pomoc fachowców w przypadku awarii, oraz odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym, które zapewnia odszkodowanie w przypadku szkód wyrządzonych przez ubezpieczonych osobom trzecim.

Ubezpieczenie pod kredyt

Większość mieszkań i domów zakupionych na kredyt, zgodnie z wymogami banku, musi mieć ubezpieczenie pod kredyt. Przy wyborze ubezpieczenia należy dokładnie zapoznać się z zakresem ryzyk wymaganych przez kredytodawcę. Wymagania te mogą się znacznie od siebie różnić, od podstawowego ubezpieczenia od ognia i zdarzeń losowych, po dużo szerszy zakres, jak np. obowiązkowe ubezpieczenie od skutków powodzi, mimo usytuowania lokalu na 7 piętrze.

Ubezpieczenie murów

Ubezpieczenie Murów to ubezpieczenie dobrowolne, zapewniające Właścicielowi mieszkania odszkodowanie w przypadku zdarzeń losowych. Warto zwrócić uwagę na zasady wypłaty odszkodowania w przypadku szkody całkowitej (np. pożar), czy jest to wypłata pełnej sumy ubezpieczenia ustalonej przy zawieraniu umowy, czy wartość rynkowa nieruchomości z dnia wystąpienia nieszczęścia. Ubezpieczenia Murów mogą się także między sobą różnić wysokością wypłaty minimalnej – tzw. franszyzy czy datą, od której ubezpieczenie zacznie obowiązywać – tzw. okresem karencji. Przy zakupie ubezpieczenia murów trzeba zwrócić szczególną uwagę na dokładny zakres i definicje zdarzeń losowych objętych ochroną.

Ubezpieczenie ruchomości domowych

Ruchomości domowe to przedmioty i urządzenia, które można swobodnie przenieść, znajdujące się na terenie ubezpieczanej nieruchomości. Ubezpieczenia ruchomości mogą znacznie różnić się od siebie zakresem, pomimo zbliżonej lub tożsamej nazwy. Porównując dostępne na rynku oferty, należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie rzeczy przed kradzieżą oraz limity w wypłacie odszkodowania jakie nakłada Ubezpieczyciel w poszczególnych kategoriach przedmiotów, jak np. sprzęt elektroniczny, przedmioty wartościowe czy dzieła sztuki.

Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance jest uzupełnieniem ubezpieczenia nieruchomości i zapewnia pomoc w przypadku domowych awarii. W zależności od Ubezpieczyciela, zakres oferowanej pomocy może być bardzo różny: od organizacji pomocy fachowców takich jak hydraulik czy elektryk, przez organizację opieki nad dziećmi, po pomoc przy rezerwacji wizyt lekarskich. Przy wyborze Assistance trzeba zwrócić szczególną uwagę na limit ilościowy poszczególnych usług w ciągu trwania umowy oraz wykluczenia odpowiedzialności.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym różni się od ubezpieczenia OC komunikacyjnego przede wszystkim tym, że jest ubezpieczeniem dobrowolnym oraz że jego zakres nie jest regulowany ustawowo. Oznacza to, że każdy Ubezpieczyciel może proponować inne warunki w ramach tego ubezpieczenia. Generalną zasadą jest to, że ubezpieczenie pokrywa koszty jakimi mógłby zostać obciążony ubezpieczony w związku ze szkodami jakie nieumyślnie wyrządził osobom trzecim. Porównując to ubezpieczenie warto zwróć uwagę na to, czy wybrany wariant obejmuje szkody wyrządzone przez dzieci lub powstałe w wyniku uprawiania sportów takich jak np. jazda na rowerze. Posiadacze zwierząt powinni się upewnić, że wybrany przez nich produkt zapewnia także ochronę od szkód spowodowanych przez ich pupila.